KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12645465
*
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 20:02:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 22:39:46
1
200 kr
15/7 18:29:25
2
300 kr
15/7 18:42:41
1
350 kr
15/7 18:44:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 22:39:46 | 1 | 200 kr |
15/7 18:29:25 | 2 | 300 kr |
15/7 18:42:41 | 1 | 350 kr |
15/7 18:44:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Verner Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19